Dárek ke každé objednávce
Poradíme s výběrem Máte dotaz? Kontakujte nás
Doprava zdarma Nad 1299 Kč
Výprodej v Praze Janovského 53, P7 Holešovice

Náš příběh

Příběh smaltu

Z pece v garáži přes Karlův Most až do našich obchůdků po Praze slovy výtvarnice Markéty Novotné.

Náš_příběh_5
Náš_příběh_6
Náš_příběh_1

Smaltujeme více než 20 let…

Smalt je úžasná technika. Už od mala jsem si vyráběla šperky z různých materiálů. Pak mi kamarádka představila smaltovací techniku – a to bylo teprve ono! Postupně jsem začala své výrobky nabízet i na Karlově mostě.

Náš_příběh_2
Náš_příběh_3

Rok 1990 a dál…

V roce 1990 jsme si s bráchou do garáže pořídili naši první pec na vypalování. Poté jsme začali jsme prodávat i do obchůdků v centru. Velmi brzy nás oslovili ze zahraničí. A tak postupně vznikala firma SMALTUM (oficiálně založená 1998). Dnes máme pět vlastních obchodů v centru Prahy a prodáváme do mnoha zemí světa. Odhadujeme, že po světě už koluje 1 milion hrnků s mými motivy.

Náš_příběh_4

A co děláme nyní?

Smalt mě stále moc baví. Dnes pracuji v naší malé dílně na Praze 7 a vymýšlím nové návrhy. Občas jen pro radost, občas z toho vznikne zajímavý nápad, který by se mohl líbit i ostatním. Nejraději mám, když se mi vrací takové ty malé příběhy: Fotka od šťastné slečny z Francie, které jsem poslala ztracenou náušnici nebo panikařící tatínek z USA, jehož synek ztratil náš hrnek a odmítá pít z jiného…To pak vím, že naše výrobky přinášejí radost i ostatním:-)

Markéta Novotná